منوی اصلی
آدمی ساخته افکار خویش است ، فردا همان خواهد شد که آنروز به آن می اندیشد . . . شاهد خیبر | خوراک | سایت مپ

سپاه مقرّ داعش در سوریه را دنبال قرار داد| ملی-مذهبی


سپاه پاسداران ضمن تهدید کشورهایی که آنها را «حامیان ناحیه‌ای و فراناحیه‌ای تروریست‌های تکفیری» خوانده، اعلام کـــرد که در تلافی حملات روز ۱۷ خرداد پایتخت، یک مرکز «فرماندهی و پشتیبانی تروریست‌های تکفیری» در سوریه را با موشک مورد حمله قرار داده هست.

به نقل رویدادگزاری تسنیم، سپاه پاسداران اعلام کـــرد که در تلافی حمله به مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی، شامگاه یکشنبه ۲۸ خرداد، «مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست‌های تکفیری در ناحیه دیرالزور در شرق سوریه» را با موشک مورد حمله قرار داده هست.

بر اساس این گزارش این موشک‌های «میان‌برد زمین به زمین» از «پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در هستان‌های کرمانشاه و کـــردستان» شلیک انجام گرفته هست.

به نقل رادیو فردا سپاه پاسداران بدون اشاره به تعداد، اعلام کـــرد که «گزارش‌های دریافتی» حاکی از کشته انجام گرفتن «تعداد زیادی» از افراد حاضر در این مرکز هست.

هستان دیرالزور در مرز سوریه و عراق، و در کرانه رود فرات واقع انجام گرفته هست. در عین حال این گزارش هنوز به تأیید منابع مستقل نرسیده هست.

در همین حال رویدادگزاری تسنیم، در گزارشی درباره دلایل انتخاب محل مدعی انجام گرفت که «زیادی» از اعضای گروه حکومت اسلامی پس از عقب‌نشینی در حلب در سوریه و موصل در عراق «به دیرالزور در شرق و برخی مناطق اطراف آن در سوریه نقل مکان کـــرده‌اند».

گروه حکومت اسلامی، داعش، مسئولیت حمله به مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی را که منجر به کشته انجام گرفتن ۱۷ نفر انجام گرفت، پذیرفته هست.

با این حال سپاه پاسداران در بیانیه خود به صآسوده از این گروه نام نبرده و از عبارت «تروریست‌های تکفیری» هستفاده کـــرده هست.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران از گروه‌های داعش و القاعده و همچنین افرادی که به لحاظ عقیدتی به گروه‌های سلفی نزدیک هستند، با عنوان «گروه‌های تکفیری» نام می‌برند.

در بیانیه سپاه پاسداران به گروه به نقل کرد این نهاد «تروریست های تکفیری» و همچنین کشورهایی که «حامیان ناحیه‌ای و فراناحیه‌ای آنان» خوانده انجام گرفته‌اند، هانجام گرفتار داده انجام گرفته که در صورت تکرار اقداماتی مانند حملات پایتخت «خشم انقلابی و شعله‌های آتش انتقام پاسداران انقلاب، عاملین و مسببان آن را در بر خواهد گرفت و جنایتکاران را به جهنم رهنمون می‌سازد».

این نهاد تأکید کـــرده «برای صیانت از امنیت ملی و شکست فتنه‌ها و پدیده‌های ضد امنیتی، از هیچ تلاشی فروگذار نکـــرده و اقدامات متناسب را در دستور کار قرار خواهند داد».

در این بیانیه وعده داده انجام گرفته که «اخبار تکمیلی» از این اقدام سپاه پاسداران منتشر خواهد انجام گرفت.

تعدادی از مقام‌های جمهوری اسلامی از جمله فرمانده سپاه پاسداران و مدیر قوه قضائیه بدون ارائه مستندات و شواهد و تنها با اشاره به نقل کردان سابق وزیر دفاع عربستان سعودی این کشور را به دست داشتن در حمله به مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی متهم کـــرده‌اند.

آنان همچنین اسرائیل و آمریکا را نیز به «حمایت» از این حملات متهم کـــرده‌اند.

در همین حال یک روز پس از حملات پایتخت، غلامعلی خوشرو نماینده دائم ایران در سازمان ملل، هم در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و شورای امنیت خوهستار توجه به واقعه «تروریستی» در پایتخت و «انگیزه‌ها و تبانی‌های» عاملان این حملات انجام گرفته و تلویحاً عربستان سعودی را به نقش داشتن در این حملات متهم کـــرد.

رهبر جمهوری اسلامی نیز در پیام تسلیت خود در این باره تأکید کـــرد که «نتیجه‌ قطعی» این حملات «چیزی جز افزایش نفرت از دولت‌های آمریکا و عوامل آنان در ناحیه همچون سعودی نیست».

این موضع‌گیری مقام‌های جمهوری اسلامی در حالی صورت می‌گیرد که در ویدئوی منسوب به عاملان حملات پایتخت، یکی از این افراد تهدید می‌کند که بعد از ایران نوبت «آل سعود» (عربستان سعودی) هست.

با این حال اتهام‌های مقام‌های جمهوری اسلامی به عربستان سعودی در این باره ادامه دارد.

مقام‌های ایران شواهد و مدارکی درباره این ادعای خود ارائه نکـــرده و تنها به نقل کردان سابق وزیر دفاع این کشور هستناد کـــرده‌اند، که در گفت‌وگو با شبکه «ام‌بی‌سی» نقل کرد بود که ایران در صدد تسلط بر کشورهای مسلمان هست و به همین دلیل امکان مذاکره با پایتخت وجود ندارد.

محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان، در این گفت‌وگو تأکید کـــرده بود که ریاض منتظر آمدن جنگ به داخل عربستان نخواهد ماند و در مقابل برای کشاندن نبرد به ایران تلاش می‌کند.

برچسب ها :

منبع

Fatal error: Call to undefined function get_field() in /home/etoonxyz/shahed-kheibar.ir/wp-content/themes/rahatdownload/single.php on line 19